Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2016

Ανάσαναν οι Λογγάδες, βυθίζεται η Κόνιτσα (Κόνιτσα - Λογγάδες 0-5)

Στο πιο κρίσιμο (μέχρι το επόμενο) παιχνίδι της χρονιάς, οι Λογγάδες πραγματοποίησαν την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση και πέρασαν "αέρας" από την Κόνιτσα επικρατώντας της τοπικής Πίνδου με 0-5.
Η Κόνιτσα σε ένα ακόμη παιχνίδι έμεινε για ένα ημίχρονο στα αποδυτήρια και δέχθηκε τρία γκολ (τέσσερα είχε δεχθεί στο πρώτο ημίχρονο με την Κράψη) και συνολικά τις δύο τελευταίες αγωνιστικές μετράει παθητικό εννέα γκολ δείχνοντας ότι αντιμετωπίζει σοβαρά αμυντικά προβλήματα.
Μόλις στο 4' οι Λογγάδες άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαδιά, ενώ στο 26' ο Μπάγιας με πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή "κρέμασε" τον Μούρα κάνοντας το 0-2.
Με την συμπλήρωση μισής ώρας οι φιλοξενούμενοι έκαναν τρία τα τέρματα τους με δυνατό σουτ του Λαδιά.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία μιας και ο νικητής είχε ήδη κριθεί από το πρώτο μέρος.
Ωστόσο οι Λογγάδες πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα και συγκεκριμένα στο 64' μετά από εκτέλεση φάουλ του Λαδιά απέκρουσε την μπάλα ο Μούρας, αυτή έφτασε στον Μπάγια που από κοντά έκανε το 0-4.
Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε στο 85' ο Δραγάτης Α. που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μπάγια.
Δοκάρι για τους Λογγάδες είχε ο Μάντζος.

Διαιτησία: Πάνος (Πασχάλης-Μπόσιας).

Κόνιτσα: Μούρας, Πορφύρης (79' Βλάχος Π.), Χαλούλος Δ., Ράγγας, Βλάχος Π., Χαλούλος Σ., Πούλιος, Βλάχος Χ. (79' Μούρας Β.), Κίτσος (79' Ρούστα), Δημόπουλος, Μουρεχίδης.

Λογγάδες: Λογγάδες, Αγκάς, Τσιος (59' Στάθης), Φάης, Λαδιάς, Γκόλιας, Δραγάτης Α., Δάλλας (67' Σκενατζής), Μπάγιας, Δραγάτης Α., Μάντζος (76' Νάσκος).