Κυριακή, 9 Οκτωβρίου 2016

Την λύτρωσε ο Γιαννάκης (Κατσικά-Κόνιτσα 1-0)

Η Κατσικά αν και είχε πολλά αγωνιστικά προβλήματα από τραυματισμούς και τιμωρίες παικτών, πήρε μια σημαντική νίκη με 1-0 από την Κόνιτσα. Χωρίς η Θύελλα να πιάσει καλή απόδοση, πήρε αυτό που ήθελε, με την Κόνιτσα να φεύγει με την πικρία ότι παρά την καλή εμφάνιση δεν μπόρεσε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ισοδύναμο ήταν το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο η Θύελλα κατάφερε στο 28’ να ανοίξει το σκορ όταν ο Γιαννάκης με σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα κάνοντας το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Κόνιτσα ήταν αυτή που πίεσε, είχε τις ευκαιρίες με πιο κλασική αυτή στο 71’ όταν ο Χαλούλος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.
Διαιτησία: Μπόσιας (Κοττόρος-Μπαδήμας).

Κατσικά: Γκότζιας, Λισγάρας Δ. (78΄Ντούκας), Λισγάρας Π., Μωραίτης, Ραγιάς, Θάνος, Χαλιάσος, Λέκκας, Γιαννάκης, Βλάχος (59΄Μάντζιος), Βαρτζιώτης (81΄Κωσταμένας).

Κόνιτσα: Μούρας, Ράγγας, Πορφύρης (83΄Χάλουλος Π.), Μήτσος, Βλάχος Π., Πάτσιουρας, Κίτσος, Χάλουλος, Βλάχος Χ. (87΄Ρούστα), Δημόπουλος, Μουρεχίδης