Τρίτη, 4 Νοεμβρίου 2014

Όλα στα ίσια, Ελεούσα-Κόνιτσα 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Ελεούσα και Κόνιτσα το απόγευμα της Κυριακής με τους γηπεδούχους να χάνουν έδαφος στη μάχη της κορυφής ενώ η Κόνιτσα δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις.
Το ματς ήταν καλό με τους γηπεδούχους να μπαινουν δυνατά και στο 3΄ να έχουν ευκαιρία με τον Αλεξίου του οποίου το σουτ απέκρουσε ο Καϊσίδης Στο 15΄ ο Πασχάλης είχε δυνατό σουτ αλλά και πάλι ο Καϊσίδης ήταν παρων. Από εκείκαι μετά η Πίνδος ισορρόπησε ε΄τανε και εκείνη στην περιοχή με αξιώσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο 41΄ όμως οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν όταν ο Νούγιας έκανε τη σέντρα σουτ έδιωξε ο Καϊσίδης αλλά στην επαναφορά ο Τασιούλας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Στην επανάληψη η Πίνδος ήταν καλύτερη και κατάφερε μάλιστα να ισοφαρίσει στο 609΄ όταν μετά από σέντρα του Βλάχου Χ. ο Πούλιος έκανε την κεφαλιά και η μπάλα κατέλειξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
Μεγάλη ευκαιρία έχασε η Πίνδος να πάρει τον αγώνα στις καθυστερήσεις με τον Ράγγα αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Διαιτησία: Μάντζιος (Μωυσιάδης, Αντωνίου)

Θύελλα Ελεούσας: Γεωλδάσης Γ., Οικονόμου, Τασιούλας, Γεωλδάσης Π., Πασχάλης, Μούτας, Αλεξίου (69΄ Αδάμου), Μπλέτσας, Σοφίας (87΄ Σοκορέλης), Νούγιας (73΄ Παππάς), Βελτσίστας

Πίνδος Κόνιτσας: Καϊσίδης, Αρουσαλίδης, Μήτσος, Βλάχος Χ., Σπανός (46΄ Βλάχος Χ.), Πατσούρας, Πούλιος (87΄ Βλάχος Π.), Χαλούλος, Λάμπρου, Δημόπουλος, Μουρεχίδης (63΄ Ράγγας)