Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου 2014

Με το δεξί ξεκίνησε την αγωνιστική περίοδο η Πίνδος Κόνιτσας

Με το δεξί ξεκίνησε την αγωνιστική περίοδο η Πίνδος Κόνιτσας. Στο Δημοτικό Γήπεδο των ακριτών, οι γηπεδούχοι νίκησαν με 2-0 την Κόντσικα.
Η ομάδα του Λάζαρου Γιώτη φάνηκε οτι ήθελε πιο πολύ τη νίκη και τα έδωσε όλα μέσα στον αγωνιστικό χώρο για να την πάρει, απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως ήταν η Κόντσικα.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο με την Κόντσικα να έχει δύο καλές στιγμές για να φτάσει στο γκολ. Στην επανάληψη η Πίνδος Κόνιτσας ήταν πιο ουσιαστική.Το σκορ άνοιξε για την Πίνδο στο 41' με τον Πατσούρα, ενώ στο 65' η Κόνιτσα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Λάμπρου το εκτέλεσε ο Κίτσος και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτησία: Γιώτης (Ντόντης-Ράπτη).

Κόνιτσα: Χατζηρούμπης, Βλάχος, Ντρίκος, Αγόρου, Σπανός, Πατσούρας, Πούλιος, Χαλούλος (88' Μουρεχίδης), Λάμπρου, Δημόπουλος (79' Μήτσος), Κίτσος (83' Αρουσαλίδης).

Κόντσικα: Αναγνώστου, Μητρογιάννης, Παπαναστασίου (69' Θανάσης), Τζώρτζης, Μωραίτης, Αλεξίου, Σπαλιάρας, Χρυσικόπουλος (72' Ντόβας), Φερούλης (78' Γεωργίου), Καμποσιώρης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ (1η' ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)